تاریخ انتشار خبر : 1402/09/18

در سال های اخیر گروه توسعه اقتصاد ملل، در راستای عمل به وظایف و ایفای مسئولیت های اجتماعی و همچنین حمایت از بیماران، اقدامات متعددی را در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی طی چندین مرحله به انجام رسانده که نتایج مناسبی نیز به همراه داشته است. احداث، راه اندازی و تجهیز مرکز پت اسکن پیام، ساخت و تجهیز مرکز جامع سرطان تیپ دو امام علی (ع) در استان البرز، ساخت مرکز رادیو تراپی ملل در استان تهران و خانه های بهداشت در چندین استان از جمله فعالیت های بهداشتی و درمانی مهم این گروه در حوزه سلامت در سراسر کشور می باشد. 

احداث مرکز جامع سرطان تیپ دو امام علی (ع) در استان البرز و تجهیز آن به دستگاه پیشرفته درمان تومورهای مغزی و عروقی

درمان سرطان از اولویت‌های حوزه سلامت گروه توسعه اقتصاد ملل بوده که به عنوان اقدامی عینی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و در راستای پوشش و ارائه خدمت به بیماران سرطانی، حائز اهمیت است.
از این رو این شرکت در چارچوب مشارکت بخش عمومی- خصوصی با دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اقدام به احداث مرکز جامع سرطان تیپ دو امام علی (ع)  نموده است.این مرکز با زیر بنای تقریبی 4800 مترمربع در 6 طبقه، دارای دو بخش شیمی درمانی و بخش رادیوتراپی متشکل از دستگاه های سی تی سیمولاتور،‌ براکی تراپی، شتاب دهنده و نیز گامانایف به عنوان دستگاهی پیشرفته در درمان تومورهای مغزی و عروقی می باشد. این دستگاه میتواند با استفاده از پرتو گاما بدون نیاز به جراحی و ایجاد برش توده سرطانی  را درمان کند.
به گزارش روابط عمومی گروه توسعه اقتصاد ملل، روز دوشنبه 6 آذر ماه 1402، این دستگاه توسط گروه توسعه اقتصاد ملل به مرکز جامع سرطان تیپ 2 امام علی (ع) کرج انتقال یافت که پس از طی مراحل نصب و راه اندازی به بهره برداری خواهد رسید.بهره برداری از این دستگاه تحولی عظیم در حوزه سلامت استان البرز و کشور خواهد بود.